Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali na "wnuka”, wyłudzali kredyty i leasingi

Data publikacji 03.12.2009

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną, trzynastą osobę podejrzaną o udział w grupie zajmującej się oszustwami na tzw. wnuczka, wyłudzeniami kredytów oraz leasingów. Funkcjonariusze podejrzewają, że ofiarami oszustów mogło paść ponad 100 osób z całej Polski. Tym razem w ręce Policji wpadł 24-letni pracownik jednego z banków.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili kolejną osobę podejrzaną o udział w grupie zajmującej się oszustwami na tzw. wnuczka, wyłudzeniami kredytów oraz leasingów. Do zatrzymania 24 - latka doszło w jednej z miejscowości województwa opolskiego. Okazał się nim pracownik banku, którego rola w przestępczym procederze polegała na pomocy w zakładaniu dla tzw. słupów kont, ich monitorowaniu i udzielaniu informacji o ich stanie innym członkom grupy. Na tak założone konta wpływały pieniądze wyłudzone od pokrzywdzonych metodą na tzw. wnuczka.

Do chwili obecnej policjanci zatrzymali w tej sprawie 12 osób. Funkcjonariusze podejrzewają, że ofiarami oszustów mogło paść w tej sprawie nawet ponad 100 osób z całej Polski. Jak ustalono, do specjalności grupy należało także wyłudzanie kredytów oraz leasingów.

24 - latek usłyszał zarzut ujawnienia tajemnicy bankowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)


 

Powrót na górę strony