Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W dwa miesiące wyłudził pojazdy na ponad 1,7 mln zł

Data publikacji 03.12.2009

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej i wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne wyłudzenia pojazdów na kwotę ponad 1,7 mln zł. 46-latek posługując się sfałszowanymi dokumentami, oszukał przez dwa miesiące co najmniej osiem firm zajmujących się leasingiem. Zebrane przez funkcjonariuszy materiały wskazują, że nie działał sam. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Zatrzymany 46-latek, mieszkaniec Lęborka, pod przykrywką legalnie prowadzonej firmy wystawiał fałszywe dokumenty o dochodach. Dokumenty te potwierdzały, że firma wykonuje prace przy budowie jednej z autostrad w Polsce. Fałszywe dokumenty służyły do wyłudzania różnego rodzaju pojazdów. Głównie były to wózki widłowe oraz naczepy. Okazało się, że mężczyzna wpłacał na konto firm tylko wpłatę manipulacyjną, po czym znikał. Policjanci ustalili, że działając tylko od kwietnia do maja br. oszukanych zostało w ten sposób osiem firm leasingowych w województwie pomorskim.

W trakcie przeszukania mieszkania 46-latka funkcjonariusze zabezpieczyli liczne dokumenty dotyczące przestępczej działalności.

Wczoraj mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Trwa ustalanie skali tego przestępczego procederu oraz wszystkich osób z nim związanych.

(źródło: KWP w Gdańsku)

 

Powrót na górę strony