Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śpiewając pastorałkę pomagamy dzieciom

Data publikacji 04.12.2009

7 policjantów i 2 pracowników Policji z województwa kujawsko-pomorskiego wcieliło się w rolę wokalistów i nagrało świąteczną pastorałkę, by promować akcję "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Liczymy, że w ten sposób przyczynimy się do tego, aby każde dziecko spędziło te święta w ciepłej atmosferze.

Funkcjonariusze i pracownicy kujawsko-pomorskiej Policji postanowili włączyć się do tegorocznej akcji Caritas - "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" poprzez zaśpiewanie pastorałki. Świąteczny utwór w całości skomponował policjant, sierż. szt. Jacek Iskra, a nagranie dzięki współpracy z Radiem Pik, odbyło się w profesjonalnym studio. W nietypową rolę wokalistów wcieliło się siedmiu funkcjonariuszy oraz dwóch pracowników Policji, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z muzyką. Amatorzy przełamali opory, aby promować coroczną akcję Caritasu. Z tej okazji nagrano również teledysk.

Co roku spotykamy się z podobnymi świątecznymi przedsięwzięciami, jednak należy podkreślić, że prawdopodobnie po raz pierwszy inicjatywę nagrania pastorałki zrealizowała Policja. W nagraniu utworu pomógł zaprzyjaźniony Chór "Zespół Pieśni Dawnej" Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pod dyrekcją prof. Jana Lacha.

Mamy nadzieję, iż teledysk emitowany przez media przyczyni się do wsparcia niesionego dzieciom, które tego potrzebują, aby i one podczas tych świąt mogły zaznać ciepła domowego ogniska.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Film Śpiewając pastorałkę pomagamy dzieciom

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Śpiewając pastorałkę pomagamy dzieciom (format flv - rozmiar 23.89 MB)

Powrót na górę strony