Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

74 mln na zakupy i inwestycje

Data publikacji 04.12.2009

Zakup 100 mobilnych urządzeń do kontrolowania czasu pracy kierowców, umundurowania, pałek, tarcz, hełmów, remont dwóch śmigłowców Mi-8T - to tylko część przedsięwzięć, które będą zrealizowane przez KGP jeszcze do końca tego roku. Inwestycje są finansowane nie tylko z budżetu Policji, ale również środków z Ustawy o Modernizacji Policji, Funduszu Granic Zewnętrznych i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Biuro Logistyki KGP zaplanowało realizację kilkunastu przedsięwzięć, związanych przede wszystkim z zakupami. Do policjantów trafią części umundurowania (kurtki, koszule, kombinezony, buty) wartości ponad 2 mln zł i sprzęt (pałki, tarcze, hełmy, osłony balistyczne) oraz amunicja, na które zostanie wydane ponad milion 200 tys. zł. Jednym z ważnych elementów będzie modernizacja dwóch śmigłowców MI – 8T. To wydatek 3mln 674 tys. zł, który w całości zostanie pokryty z budżetu Policji.

Z Norweskiego Mechanizmu Finansowego zostanie sfinansowany zakup komputerów do rejestracji danych osób i zakup instalacji do elektronicznego daktyloskopowania, w które zostaną wyposażone komendy i komisariaty. To jedno z największych przedsięwzięć. Część sprzętu zostanie przekazana jeszcze do końca tego roku, a pozostałe do końca lutego 2010. Koszt wyniesie ponad 21 mln zł.

Biuro Łączności i Informatyki KGP wyposaży 50 komend i komisariatów w oprogramowanie Automatycznego Systemu Identyfikacji Daktyloskopijnej (AFIS). To największe przedsięwzięcie planowane przez biuro, które zostanie sfinansowane z Funduszu Granic Zewnętrznych. Koszt zakupu, instalacji i szkolenia dla policjantów to ponad 9 mln 300 tys. zł. Oprócz tego łącznościowcy wyposażą 22 komendy w program finansowo-księgowy.

Dla funkcjonariuszy ruchu drogowego zaplanowano zakup 100 mobilnych urządzeń wielofunkcyjnych, które posłużą do analizy elektronicznych i tradycyjnych tarcz tachografów. Dzięki nim policjanci będą mogli stwierdzić czy nie zostały naruszone przepisy dotyczące czasu pracy kierowcy ciężarówki lub autobusu. Funkcje skanera i drukarki usprawnią pracę policjantów w kwestii gromadzenia dokumentacji przewoźnika. Wartość sprzętu – 310 tys. zł.

Rok 2009, mimo kryzysu gospodarczego, był i jest dla Policji także rokiem inwestycji. Zostały zakupione nowe samochody, mundury i sprzęt teleinformatyczny. Kontynuowano także budowy i remonty obiektów policyjnych.

Powrót na górę strony