Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zatrzymany przez BSW

Data publikacji 04.12.2009

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych KGP zatrzymali wczoraj w związku ze sprawą korupcyjną funkcjonariusza jednej z jednostek podległych KSP oraz dwie inne „cywilne” osoby. Dziś cała trójka usłyszała zarzuty. Śledztwo prowadzi od kilku miesięcy Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

Zatrzymany policjant jest podejrzany o „załatwianie” w zamian za korzyści majątkowe uprawnień umożliwiających poruszanie się po wodach śródlądowych (m.in. patentów sternika i starszego sternika). Miał przyjmować kwoty od kilkuset do 2 tys. złotych. Dwie zatrzymane z nim osoby „cywilne” są podejrzane o to, że na każdym etapie tego procederu pośredniczyły między zainteresowanymi uzyskaniem uprawnień a policjantem.

Prokuratura przedstawiła policjantowi m.in. zarzuty powoływania się na wpływy w związku z chęcią osiągnięcia korzyści majątkowej i wręczania korzyści majątkowej, a pozostałym zatrzymanym osobom zarzuty m.in. wręczania korzyści majątkowej osobie powołującej się na wpływy i fałszowania dokumentów. Wszystkim grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy zbadają kwestie związane z uzyskiwaniem przez osoby innych tego typu patentów oraz z funkcjonowaniem systemu egzaminów.

Powrót na górę strony