Zlikwidowana wytwórnia polskiej heroiny - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana wytwórnia polskiej heroiny

Data publikacji 15.12.2006

Stołeczni policjanci zlikwidowali fabrykę "polskiej heroiny". W jednym z mieszkań na dolnym Mokotowie funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną, odczynniki chemiczne oraz produkty niezbędne do produkcji narkotyków. Na właściciela mieszkania zastawiono zasadzkę. Wpadł w trakcie narkotykowej transakcji.

Z informacji zdobytych przez policjantów wynikało, że podejrzewany o rozprowadzanie narkotyków pojawi się w rejonie skrzyżowania Nowogrodzkiej i św. Barbary. Mężczyzna wpadł w zasadzkę. Został zatrzymany podczas transakcji narkotykowej razem z 40-letnią Grażyną P. Miał przy sobie kilkanaście porcji "polskiej heroiny". Oboje zostali natychmiast przewiezieni do komendy rejonowej Policji na Śródmieściu.

Policjanci przeszukali mieszkanie dilera. Gdy weszli do środka, szybko okazało się, że wewnątrz znajduje się linia produkcyjna "polskiej heroiny". Zabezpieczono także odczynniki chemiczne oraz produkty niezbędne do jego wytwarzania.

Handlarz, jak i jego klientka są znani Policji. Oboje w przeszłości byli notowani w związku z przestępstwami narkotykowymi. Grażynie P. został przedstawiony zarzut posiadania narkotyków, a Robert D. odpowie za produkcję i handel środków odurzających. O ich dalszym losie zdecyduje dziś sąd.
Powrót na górę strony
Polska Policja