Gang naśladujący "Hells Angels" rozbity - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gang naśladujący "Hells Angels" rozbity

Data publikacji 15.12.2006

Policjanci ze śląskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego zatrzymali szefa i dziewięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się rozbojami i wymuszeniami rozbójniczymi. Zatrzymani są członkami klubu motocyklowego, którego oddziały funkcjonują na terenie całej Polski oraz w USA.

Jak ustalili prowadzący sprawę oficerowie, grupa, która powstała pod koniec lat siedemdziesiątych, przekształciła się w organizację przestępczą dopiero dwadzieścia lat później. Od tego czasu jej członkowie, wzorujący się na słynnym gangu Anioły Piekieł (Hells Angels), dążyli do narzucenia swojej dominacji pozostałym klubom motocyklowym w kraju. W przypadku oporu ze strony tych organizacji, wymuszali posłuszeństwo groźbami i przemocą, używając przy tym broni oraz innych niebezpiecznych narzędzi tj. metalowych pałek, maczet i siekier.

W 2002 roku członkowie grupy zaatakowali na Opolszczyźnie osoby zrzeszone w innym klubie motocyklowym. W czasie imprezy na jednej z posesji pobito kilka osób, rozbijano samochody i zdemolowano dom. Oprócz rozbojów członkowie gangu zajmowali się również handlem narkotykami. Jeden z nich w 2004 roku został zatrzymany w Niemczech ,w związku z przemytem kilkunastu kilogramów kokainy wartej 3 miliony złotych. Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Kodeks karny za zarzucane im przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat. 

Zatrzytmani to mieszkańcy województw śląskiego i opolskiego w wieku od 30 do 35 lat.

Powrót na górę strony
Polska Policja