Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za skimming

Data publikacji 07.12.2009

Chciał pozyskać dane z cudzych kart płatniczych zakładając tzw. nakładkę na bankomat. Jego podejrzane zachowanie zauważył operator monitoringu miejskiego i natychmiast powiadomił o wszystkim Policję. 27-letni obywatel Bułgarii został zatrzymany przez policjantów z warszawskiej Ochoty.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano. Pracownik obsługujący kamery monitoringu zwrócił uwagę na mężczyznę kręcącego się przy bankomacie na ulicy Grójeckiej. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomił Policję.

Kilkanaście minut później funkcjonariusze z Ochoty zatrzymali odpowiadającego rysopisowi 27-letniego obywatela Bułgarii. Jak się okazało, mężczyzna założył na bankomat tzw. „nakładkę” do kopiowania danych z kart płatniczych.. 27-latek trafił do komendy, gdzie został przesłuchany. Usłyszał zarzut usiłowania skopiowania kart płatniczych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Niespełna miesiąc temu miała miejsce podobna sytuacja. Wówczas w ręce funkcjonariuszy wpadło czterech obywateli Bułgarii (w wieku od 22 do 39 lat) po tym, jak korzystając ze sfałszowanych kart próbowali wyłudzić z bankomatu gotówkę.

Podczas przeszukania zabezpieczono przy nich kilkadziesiąt kart bankowych i „czystych” kart z paskami magnetycznymi oraz nakładki na bankomaty i komputery. Mężczyźni usłyszeli zarzuty fałszowania kart płatniczych i wypłaty na ich podstawie pieniędzy z bankomatów. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony