Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelił do 27-latka z broni pneumatycznej

Data publikacji 07.12.2009

W nocy z soboty na niedzielę przed jednym z barów w Tomaszowie Lubelskim doszło do awantury. Jeden z jej uczestników, strzelając z pistoletu – wiatrówki, ranił 27-letniego mężczyznę w twarz, a następnie razem z kolegami odjechał samochodem. Kilka minut po zdarzeniu 5 mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów. W samochodzie policjanci ujawnili amfetaminę.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przed jednym z barów w Tomaszowie Lubelskim. Tuż po godzinie 1:00 policjanci otrzymali informację o awanturze. Gdy przyjechali na miejsce okazało się, że jeden z jej uczestników podczas tego zajścia kilkakrotnie strzelił z tzw. pistoletu - wiatrówki, raniąc jednego z mężczyzn w oko i twarz, a następnie razem z kolegami odjechał z miejsca.


Policjanci, znając markę i kolor samochodu, którym oddalili się uczestnicy zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania. Do działań dołączył także przewodnik z psem tropiącym. Po kilku minutach zatrzymali poszukiwany samochód. Podróżowało nim trzech mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat. Policjanci przeszukali samochód, w którym znaleźli pudełko po pistolecie pneumatycznym oraz śrut a także ponad 23 gram amfetaminy.

Cała trójka podróżująca autem została zatrzymana. Wśród nich był 20-letni Paweł B., który strzelił do poszkodowanego 27-latka. Policjanci odnaleźli jego wiatrówkę.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn w wieku 21 i 25 lat, którzy wpadli w ręce kryminalnych na terenie jednej z posesji, gdy posiadali przy sobie narkotyki.

Poszkodowany 27-latek przeszedł w szpitalu skomplikowany zabieg oka, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak dopiero dalsze badania i leczenie wykażą jak poważne odniósł obrażenia.

Policjanci wspólnie z prokuraturą ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz charakter udziału poszczególnych osób. Za udział w bójce przy użyciu broni palnej, noża lub innego niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, natomiast za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony