Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie miłośnika broni palnej

Data publikacji 15.12.2006

Policjanci z Komisariatu w Boguszowicach zatrzymali 69-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka pistoletów pneumatycznych, gazowych, w tym również ujawniono egzemplarze broni gazowej przerobionej do strzelania amunicją bojową.

Policjanci znaleźli także 130 sztuk amunicji ostrej różnego kalibru, 40 sztuk amunicji ćwiczebnej różnego kalibru, 14 sztuk amunicji gazowej, 60 sztuk łusek, trzy pojemniki z prochem strzelniczym, lufę karabinku, lufę z zamkiem własnej konstrukcji, cztery pudełka amunicji do pistoletów pneumatycznych, 60 sztuk części oryginalnych i własnej konstrukcji do broni różnego rodzaju, atrapę pistoletu i inne przedmioty mające związek z produkcją i używaniem broni i amunicji.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty posiadania i wyrabianie broni palnej bez wymaganego zezwolenia Ponadto w trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się policjantom do postrzelenia pod konie lipca tego roku 17-letniej dziewczyny, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Wówczas przebywała ona z grupą rówieśników na ławce przed blokiem sprawcy. Zatrzymany oświadczył policjantom, że do młodzieży strzelał z okna, bo przeszkadzało mu głośniejsze zachowanie nastolatków.

Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze zamiłowanie do "zabaw" z bronią mężczyzna wyniósł najprawdopodobniej z wojska, gdzie pod koniec lat pięćdziesiątych był rusznikarzem, z wyuczonym zawodem ślusarza. Sąd na wniosek prokuratora i Policji tymczasowo aresztował zatrzymanego.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja