Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Dokonali dwóch rozbojów z użyciem noża - trafią przed sąd

Policjanci zatrzymali nastolatków podejrzanych o co najmniej dwa rozboje w tym z użyciem noża. Do obu przestępstw doszło w pierwszej dekadzie stycznia.

W pierwszym przypadku sprawcy wciągnęli pokrzywdzonego do sieni, pobili a następnie przystawiając nóż do szyi doprowadzili do stanu bezbronności i okradli z portfela, dowodu osobistego i kart bankomatowych na łączna sumę strat około 200 złotych. Dwa dni później w podobny sposób dwaj nieznani mężczyźni zaatakowali kolejna ofiarę. Pobili pokrzywdzonego a następnie usiłowali skraść telefon komórkowy. Dzięki temu, że okradany zaczął bardzo głośno krzyczeć a jednocześnie stawiał napastnikom opór młodociani przestępcy wystraszyli się i uciekli.

W ciągu kilku dni od tych zdarzeń policjanci zbierając różnego rodzaju informacje wytypowali podejrzewanych. Wczoraj zostali zatrzymani a okazali się nimi dwaj mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w wieku 17 (nieukończone) i 15 lat. W obecności rodziców przyznali się do obu zarzucanych im czynów i szczegółowo opisali przebieg każdego z nich. Sprawa zostanie przekazana do sądu dla nieletnich.
Powrót na górę strony