Walka z piratami drogowymi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Walka z piratami drogowymi

Data publikacji 15.12.2006

Na trasie A-4 przebiegającej przez teren województwa opolskiego policjanci wyłapywali piratów drogowych. W akcji uczestniczył policyjny helikopter, który z góry monitorował autostradę. Najwięcej na liczniku miał 48-latek z Wrocławia pędzący Jaguarem. Jadąc z prędkością 218 km/h stwarzał bezpośrednie zagrożenia innym uczestnikom ruchu drogowego.

Do walki z piratami drogowymi na A-4 policjanci wykorzystali samochody nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, a także policyjny helikopter oraz fotoradary.
 
W wyniku akcji policjanci odnotowali ponad 50 wykroczeń,  41 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, dwóch zostało pouczonych, a na 51 nałożono mandaty na łączną kwotę 13 600 złotych.

Poza tym w 100 przypadkach zdjęcie kierowcom zrobił policyjny fotoradar. Oni też dowiedzą się niebawem kiedy i gdzie przekroczyli prędkość. 

Największe zagrożenie na trasie A-4 stworzył 48-letni kierowca Jaguara, który jechał 218 km/h. zaraz po nim Mercedes jadący z prędkością 215 km/h, a za nim kierowca forda mondeo – jego licznik wskazał 203 km/h. Wszyscy trzej kierowcy zostali ukarani mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.
Powrót na górę strony
Polska Policja