Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 09.12.2009

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymali wczoraj podczas pościgu policjanci ze Skarszew. 21-letni mężczyzna próbował zgubić jadących za nim funkcjonariuszy oraz nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niebawem odpowie on m. in. za jazdę po alkoholu i złamanie sądowego zakazu.

Wczoraj wieczorem na ulicach Skarszew patrolujący miasto policjanci próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej osobowego volkswagena. Kierowca nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył. Wówczas rozpoczął się kilkunastokilometrowy pościg, najpierw ulicami Skarszew, a następnie drogą prowadzą do Mirowa Dużego. Za uciekającym volkswagenem ruszyły dwa radiowozy.

Gdy kierowca został zatrzymany okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 21-letni mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci udaremnili kierującemu dalszą jazdę, a jego samochód został odholowany na policyjny parking.

Niebawem mieszkaniec Skarszew stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Poza tym zatrzymany w pościgu mężczyzna odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony