Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili w leasingu co najmniej 10 milionów złotych

Data publikacji 10.12.2009

Policjanci zajmujący się sprawą wyłudzeń leasingowych zatrzymali już 10 osobę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Tym razem w ich ręce wpadła 38-letnia kobieta. Sprawcy na podstawie sfałszowanej dokumentacji wyłudzili leasingi na zakup maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych, na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów zł. Wobec 5 osób zastosowano tymczasowy areszt, a wobec 3 poręczenia majątkowe.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili grupę zajmująca się wyłudzeniami pieniędzy z firm leasingowych. Wczoraj w ich ręce wpadła 38-letnia kobieta właścicielka firmy podejrzana o udział w grupie przestępczej. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i firmowych funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt fałszywych umów leasingowych oraz kredytowych. Ujawniono mienie w postaci nieruchomości uzyskane z działalności przestępczej na kwotę 1 miliona zł. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci podejrzewają, że grupa działała od lutego 2008 roku. Sprawcy na terenie całego kraju w latach 2008-2009, na podstawie fałszywych dokumentów, wyłudzili leasingi na zakup maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych, na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów zł. Fałszowali dokumentację niezbędną do otrzymania leasingu. Do chwili obecnej w tej sprawie dolnośląscy policjanci zatrzymali już 10 osób, w tym organizatora procederu oraz najważniejszych członków grupy. Pięć osób trafiło tymczasowo do aresztu, a wobec 3 zastosowano poręczenie majątkowe.

Za oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony