Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z trefnymi papierosami i alkoholem

Data publikacji 10.12.2009

Policjanci z KWP Katowice zatrzymali trzech mężczyzn, którzy handlowali nielegalnymi papierosami i alkoholem. Trefny towar rozprowadzali wśród klientów swojego baru. Z kolei policjanci z Częstochowy zatrzymali mężczyznę, który w swoim aucie przewoził 1 tys. litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz blisko 1700 paczek papierosów bez znaków akcyzy. To nie pierwszy przypadek zatrzymania mieszkańca Częstochowy z nielegalnym towarem.

Wczoraj na terenie Chorzowa policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 44 lat. W piwnicy należącej do jednego z nich funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 18 tys.paczek papierosów rożnych marek ze wschodnią banderolą oraz 50 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Stróże prawa ustalili, że handlarze rozprowadzali towar wśród klientów swojego baru w Świętochłowicach. Mężczyźni przestępczą działalnością mogli zajmować się nawet kilkanaście miesięcy. Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia i wysokie grzywny. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono należące do podejrzanych pieniądze w kwocie ponad 11 tys. zł i kilkaset euro.

Wieczorem, na ulicy Jesiennej w Częstochowie policjanci zatrzymali mężczyznę, który samochodem marki Renault Talia przewoził spirytus niewiadomego pochodzenia i papierosy bez znaków akcyzy. 38-letni mieszkaniec Częstochowy już po raz kolejny wszedł na drogę przestępstwa. Miesiąc wcześniej policjanci zatrzymali go właśnie za posiadanie dużej ilości spirytusu i papierosów bez znaków akcyzy. 5 listopada przedstawiono mu zarzut paserstwa akcyzowego. Jak się jednak okazało, sprawca "zawiesił" działalność tylko na krótko. W jego samochodzie policjanci znaleźli 250 litrów spirytusu, natomiast, podczas przeszukania garażu, odkryli resztę nielegalnego alkoholu i papierosów. Ogółem funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1tys.litrów nielegalnego spirytusu oraz blisko 1700 paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Jarosław K. swoją przestępczą działalnością naraził budżet państwa na uszczuplenie podatku w wysokości około 60 tys. złotych. Czynności w tej sprawie trwają - policjanci ustalają także inne osoby zamieszane w proceder handlu nielegalnym spirytusem i papierosami. Za to przestępstwo akcyzowe zatrzymanemu grożą teraz wysokie grzywny.

(źródło: KWP w Katowicach)

 

Powrót na górę strony