Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne kalendarze na 2010 rok

Data publikacji 15.12.2009

Komendy miejskie z Koszalina i Szczecina wydały swoje kalendarze, które przedstawiają różne aspekty policyjnej codzienności. Dochód przekazany zostanie na konto Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a część egzemplarzy zostanie przekazana na licytację podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także stołeczna "drogówka" wydała kalendarz na 2010 rok. Jest to historyczny kalendarz, ponieważ w przyszłym roku warszawski wydział ruchu drogowego obchodzi swoje 65-lecie.

Po raz siódmy w tym roku powstał policyjny kalendarz wydany przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie. Tegoroczne wydanie jest pod hasłem “Tuż przed....”, czyli policjantki przed służbą. Kobiety zachodniopomorskiego garnizonu pokazane są w codziennych sytuacjach na tle charakterystycznych miejsc Szczecina. Każda z policjantek wykonuje na co dzień inne zadania: są to policjantki z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, z Ruchu Drogowego, specjalistki ds. nieletnich, dzielnicowe... wszystkie łączy to, że przed służbą nawet jeśli nie założą munduru...też są policjantkami.

Po raz pierwszy także Komenda Miejska Policji w Koszalinie wydała kalendarz na 2010 rok. Na zaprezentowanych fotografiach będzie można obejrzeć całoroczną pracę koszalińskich policjantów. Pomysłodawcami stworzenia takiego kalendarza są trzej koszalińscy komendanci miejscy. Zauważyli oni potrzebę pokazania pracy policji z szerszej perspektywy oraz wskazania na jej różnorodność. Tematem przewodnim wydawnictwa jest profilaktyka i prewencja. Na dwunastu kolorowych zdjęciach zostali pokazani policjanci z różnych komórek organizacyjnych Komendy Miejskiej w Koszalinie wraz z mieszkańcami miasta. Strona tytułowa została wykonana w kolorach nowych radiowozów policyjnych. Każda karta kalendarza pokazuje organizowane akcje, działania bądź spotkania z dziećmi i młodzieżą. Są to zdjęcia z trzeźwego poranka czy policyjnych festynów. Wiele miejsca poświęcono profilaktyce i bezpieczeństwu dzieci na drodze.

(źródło: KWP w Szczecinie)

galeria zdjęć »

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie we współpracy z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Towarzystwem Trzeźwości Transportowców wydał kalendarz na 2010 rok. Jest to historyczny kalendarz, ponieważ w przyszłym roku warszawska "drogówka" obchodzi swoje 65-lecie.

W kalendarzu została przedstawiona historia stołecznej "drogówki". Obok zdjęć aktualnych, pokazane zostały zdjęcia historyczne, o tej samej tematyce, ale z okresu powojennego. Nie zabrakło również krótkiego opisu, jak jest dziś, a jak było kiedyś.

Kalendarz opracował mł. insp. Wojciech Pasieczny przy współpracy z Panią Agatą Wróblewską. Opracowaniem graficznym zajęła się Pani Gabriela Rydwańska.

(źródło: WRD KSP)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony