Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o zabójstwo i kradzież

Data publikacji 11.12.2009

Policjanci z Gdańska zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 59-latka. Dzisiaj zostanie on doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego więzienia.

We wtorek (8 grudnia br.) rano w miejscowości Bielkówko w gm. Kolbudy przy jednej z posesji przypadkowy świadek zauważył zwłoki 59-letniego mężczyzny. Jak się okazało denat miał liczne obrażenia głowy.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia pojechali tam policjanci. Zabezpieczyli na miejscu szereg śladów kryminalistycznych i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. W działaniach wykorzystano także psa tropiącego. Efektem szczegółowej i intensywnej pracy śledczych było ustalenie mężczyzny podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. 32-letni mężczyzna to znajomy nieżyjącego.

Funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni spotkali się w interesach. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni, w wyniku której 32-latek zadał ciosy 59-latkowi. Następnie okradł go i odszedł.

32-latek został zatrzymany wczoraj po południu w Sopocie. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Film Zatrzymany podejrzany o zabójstwo i kradzież

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany podejrzany o zabójstwo i kradzież (format flv - rozmiar 1.29 MB)

Powrót na górę strony