Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 0,5 kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 11.12.2009

Ponad 0,5 kg narkotyków przejęli wczoraj policjanci z Gryfina. Amfetaminę, haszysz i marihuanę zatrzymano w momencie, gdy dwóch mężczyzn przyszło zabrać część środków z miejsca ich przechowywania. Narkotyki najprawdopodobniej chwilę później miały trafić na rynek.

Policjanci z Zespołu dw. Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego z Gryfina od dłuższego czasu rozpracowywali sprawę miejscowych dilerów narkotyków. Operacyjne ustalenia znalazły swój finał wczoraj po południu, kiedy zatrzymano dwóch młodych mężczyzn.

Kryminalni już wcześniej wytypowali miejsce, gdzie według informacji funkcjonował swoisty magazyn środków odurzających. Wszystkie tropy prowadziły do piwnicy jednego z budynków w Gryfinie. Wczoraj po południu właśnie tam policjanci zatrzymali 22 i 24-latka. Przy jednym z nich funkcjonariusze ujawnili 330 gramów amfetaminy, a pozostałe narkotyki – 130 gramów marihuany i 93 gramy haszyszu znajdowały się w piwnicy. Aktualnie policjanci ustalają do kogo zatrzymane narkotyki miały trafić.

Obu zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

24-latek był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków. Prowadzący sprawę będą wnioskować do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych, w tym tymczasowego aresztowania.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony