Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono heroinę wartą 60 tys. zł

Data publikacji 11.12.2009

Kryminalni z Bydgoszczy i Torunia, działając pod Warszawą, zatrzymali 48-letniego mieszkańca stolicy. Zabezpieczono u niego heroinę o wartości 60 tys. zł, z której można było przygotować około 600 porcji narkotyków. O losie zatrzymanego zdecyduje prokurator.

Sprawa to efekt kilkunastodniowej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, która miała swój początek w Lubiczu (pow. toruński), gdzie zatrzymano 26-letniego mieszkańca Bydgoszczy. W jego samochodzie policjanci znaleźli heroinę. W tej sprawie kryminalni gromadzili informacje, sprawdzali skąd pochodziły narkotyki, kto mógł dostarczać je zatrzymanemu. Analiza zgromadzonych danych „zaprowadziła” policjantów do jednej z miejscowości pod Warszawą. Tam zatrzymali warszawiaka, przy którym znaleźli heroinę.

Następnie w mieszkaniu wynajmowanym przez 48-latka, u którego najprawdopodobniej zaopatrywał się zatrzymany wcześniej 26-latek, kryminalni znaleźli narkotyki. Zabezpieczono łącznie ponad 300 gramów substancji - wstępne testy wykazały, że jest to heroina. Teraz, narkotyki o czarnorynkowej wartości około 60 tys. zł trafiły do badania w policyjnym laboratorium. Specjalistyczne testy potwierdziły, że jest to heroina.

Zatrzymany usłyszy w prokuraturze w Toruniu zarzuty. Prawdopodobnie jeszcze dziś prokurator zdecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Film Zabezpieczono heroinę wartą 60 tys. zł

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono heroinę wartą 60 tys. zł (format flv - rozmiar 2.37 MB)

Powrót na górę strony