Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali podrobione kontrolery do gier

Data publikacji 11.12.2009

Świętokrzyscy policjanci na terenie Kazimierzy Wielkiej zabezpieczyli 267 sztuk kontrolerów do gier komputerowych. Produkty, oferowane do sprzedaży za pośrednictwem Internetu, oznaczone były prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi jednej z firm. Zgodnie z ustawą Prawo Własności Przemysłowej za oferowanie do sprzedaży przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej podjęli wspólne działania, których efektem było zabezpieczenie w pomieszczeniach firm handlowych na terenie Kazimierzy Wielkiej 267 sztuk nielegalnych kontrolerów do gier komputerowych. Produkty oznaczone były prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi jednej ze znanych firm i oferowane były do sprzedaży na jednym z portali internetowych.

W dystrybucję sprzętu zamieszanych było dwóch mieszkańców Kazimierzy Wielkiej w wieku 27 i 29 lat. Wszystko wskazuje na to, że towar trafiał do Polski ze wschodu, a proceder sprzedaży trwał prawie rok.
Jak do tej pory jest to jedna z większych spraw ujawniona na terenie naszego kraju składnica nielegalnych akcesoriów do gier. Wstępnie straty oszacowano na około 30 tys. zł.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej oferowanie do sprzedaży przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Kielcach)

Powrót na górę strony