Fundacyjny opłatek - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fundacyjny opłatek

Data publikacji 18.12.2006

Podczas niedzielnego spotkania opłatkowego Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Komendant Główny Policji gen. Marek Bieńkowski razem ze świętym Mikołajem wręczał dzieciom i ich mamom świąteczne paczki i, łamiąc się z nimi opłatkiem, składał wigilijne życzenia.

Zgromadzonym gościom komendant powiedział, że każdy przełożony powinien być odpowiedzialny za swoich podwładnych, zaś on, jako szef wszystkich policjantów, czuje się także współodpowiedzialny za los rodzin po poległych funkcjonariuszach. 

- Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas wzajemnej życzliwości i serdeczności. I wspominania także tych, których już nie ma pośród nas. Nie jesteśmy więc dziś tutaj tak do końca dobrowolnie, ale skutkiem zrządzeniem losu – dodała prezes Fundacji, Irena Zając.

Na Wigilię fundacyjną zaproszono rodziny poległych policjantów z woj. łódzkiego i mazowieckiego. Oczywiście największą atrakcją dla dzieci była wizyta św. Mikołaja, który przyniósł worek pełen prezentów. List z życzeniami od ministra SWiA Ludwika Dorna przeczytał dyrektor Gabinetu KGP podinsp. Marek Purzycki i przekazał w jego imieniu najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku.

Niewątpliwą atrakcją nie tylko dla dorosłych był pokaz tańców dworskich z okresu renesansu i baroku w wykonaniu Zespołu Tańca Historycznego „Chorea Antiqua”. Zespół założyła w 1988 r. i prowadzi Maria Czerwińska, prezes zaprzyjaźnionej Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA. Występ z żywym zainteresowaniem oglądali także najmłodsi goście.
  • Fundacyjny opłatek
  • Fundacyjny opłatek
  • Fundacyjny opłatek
  • Fundacyjny opłatek
  • Fundacyjny opłatek
  • Fundacyjny opłatek
Powrót na górę strony
Polska Policja