Paserzy zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Paserzy zatrzymani

Data publikacji 18.12.2006

Lubuscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową. W pomieszczeniach gospodarczych jednej z podwschowskich posiadłości ukryte były części z 8 kradzionych samochodów. Wprawdzie o jej istnieniu policjanci ze Wschowy wiedzieli już od dłuższego czasu, jednak chcieli zatrzymać wszystkie osoby biorące udział w przestępstwie.

Śledztwo prowadzone przez wschowskich policjantów pozwoliło zatrzymać trzech mieszkańców gminy w wieku od 23 do 25 lat. Wszyscy byli już wcześniej znani wschowskim policjantom.
 
W pomieszczeniach gospodarczych posesji, gdzie znajdowała się „dziupla samochodowa”, oraz w mieszkaniach osób zatrzymanych zabezpieczono wiele części z kradzionych pojazdów, głównie marki VW i Audi. W jednym z garaży policjanci natknęli się na VW passata, który został skradziony poprzedniej nocy, a jego właściciel jeszcze nie wiedział o kradzieży. Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli broń gazową, amunicję do broni palnej i myśliwskiej oraz narkotyki.
 
Policjanci odzyskali mienie wartości kilkuset tysięcy złotych. Trwa ustalanie pokrzywdzonych. Już wiadomo, że wśród nich są obywatele Niemiec i Węgier.
 
Pdejrzanym postawiono już zarzuty paserstwa, posiadania narkotyków i amunicji, za co grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.
 
Wszyscy sprawcy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.
Powrót na górę strony
Polska Policja