Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z nakładką

Data publikacji 14.12.2009

Podejrzani o skimming dwaj obywatele Bułgarii zostali zatrzymani przez śródmiejskich policjantów. Mężczyźni na bankomacie u zbiegu Alei Jerozolimskich i Kruczej w Warszawie założyli nakładkę, po czym obserwowali urządzenie z niewielkiej odległości. Obaj zostali zatrzymani, gdy zdejmowali nakładkę z bankomatu. Prowadzący postępowanie policjanci ustalają teraz, od jak dawna cudzoziemcy zajmowali się przestępczym procederem w naszym kraju.

Kolejna udana akcja śródmiejskich policjantów. Późnym popołudniem funkcjonariusze patrolujący dzielnicę zwrócili uwagę na samochód na bułgarskich numerach rejestracyjnych zaparkowany przy ul. Brackiej. Obserwowali pojazd, w którym siedziało dwóch mężczyzn i czekali. Po kilku minutach jeden z mężczyzn wysiadł z obserwowanego auta i podszedł do bankomatu zlokalizowanego u zbiegu Al. Jerozolimskich i Kruczej a następnie oderwał z urządzenia nakładkę i wrócił do samochodu.
W momencie, kiedy mężczyźni chcieli odjechać, wkroczyli policjanci. Zatrzymali pojazd. Jak się okazało, było w nim dwóch 27-letnich obywateli Bułgarii. Mężczyźni zostali zatrzymani. Funkcjonariusze zabezpieczyli na parkingu depozytowym samochód, którym poruszali się cudzoziemcy.

Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Dziś zostaną przesłuchani. Funkcjonariusze ustalają, od jak dawna zajmowali się przestępczym procederem w naszym kraju i ile pieniędzy zdołali wypłacić z kont klientów banków.

Jutro 27-latkowie zostaną przewiezieni do prokuratury. Najprawdopodobniej usłyszą zarzut przygotowania do kopiowania kart płatniczych.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony