Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono narkotyki, tytoń i papierosy

Data publikacji 14.12.2009

Zabezpieczono 670 tabletek ekstazy, 7,5 kilograma tytoniu, 1600 papierosów bez znaków akcyzowych oraz około 5 tys. banderoli - to efekt działań przeprowadzonych przez kłodzkich policjantów i funkcjonariuszy służby celnej. W sprawie tej policjanci zatrzymali mężczyznę, który część "towaru" przewoził samochodem, a pozostałą część przechowywał w domu.

Policjanci z kłodzkiej komendy powiatowej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, realizując wspólne działania z funkcjonariuszami służby celnej, zatrzymali mężczyznę, który przewoził swoim samochodem tytoń bez znaków akcyzowych. Jak się okazało podczas kontroli, 49-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Kłodzko, w bagażniku samochodu ukrył 7,5 kilograma tytoniu.

Idąc dalej tropem, funkcjonariusze sprawdzili miejsce zamieszkania podejrzanego. Tam okazało się, że tytoń to nie jedyna nielegalna rzecz, którą miał mężczyzna. Na miejscu policjanci znaleźli również narkotyki, 1600 sztuk papierosów bez akcyzy oraz około 5 tys. banderoli akcyzowych. Tabletki ekstazy w ilości 670 sztuk, ukryte były w worku foliowym, w jednym z pokoi, za telewizorem.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu za czyny, których się dopuścił, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film Zabezpieczono narkotyki, tytoń i papierosy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono narkotyki, tytoń i papierosy (format flv - rozmiar 1.49 MB)

Powrót na górę strony