Zatrzymano grupę przemytników - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano grupę przemytników

Data publikacji 18.12.2006

Śląscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn przemycających na wielką skalę ukraińskie papierosy do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zabezpieczono 37 tys. paczek papierosów wartych ponad 200 tys. zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono luksusowe samochody sprawców. Zatrzymanym mężczyznom grożą wysokie kary finansowe i kary wieloletniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach jakiś czas temu zdobyli informacje o działalności zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów wyprodukowanych za wschodnią granicą Polski do Europy Zachodniej.
 
Policjanci ustalili, że papierosy przemycane są głównie z Ukrainy, przewożone na Śląsk, skąd  na podstawie fałszywych faktur i dokumentów eksportowych są transportowane do Niemiec i Wielkiej Brytanii. W czasie zasadzki zorganizowanej przez policjantów na terenie kompleksu garaży w centrum Katowic zatrzymano czterech mężczyzn: dwóch 36-latków ze Śląska oraz dwóch mieszkańców Podkarpacia w wieku 30 i 32 lat. Wszyscy byli już notowani za popełnianie podobnych przestępstw.
 
Podczas przeszukania garaży i samochodów, którymi podejrzani przyjechali na miejsce policyjnej akcji, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 37 tys. paczek papierosów z ukraińskimi znakami skarbowymi o wartości ponad 200 tys. zł. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli 15 tys. zł i zabezpieczyli ich samochody: dodge'a, volkswagena tourana i subaru.
 
Prokurator z Prokuratury Rejonowej Centrum Zachód w Katowicach zastosował już wobec podejrzanych dozory policyjne, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe po 10 tys. zł.
 
Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grożą wysokie kary finansowe i kary do 3 lat więzienia.
Powrót na górę strony
Polska Policja