Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zmuszanie do prostytucji

Data publikacji 18.12.2006

Małopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zmuszanie kobiet do prostytucji. Jak ustalili funkcjonariusze, przestępcy byli niezwykle brutalni: swe ofiary bili, wywozili do lasu, zastraszali. W dodatku wciąż podnosili stawki "za ochronę". Zostali aresztowani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tego typu przestępstwa są niezwykle trudne do prowadzenia i udowodnienia. Kobiety przymuszane do prostytucji bardzo często, w obawie przed oprawcami, nie zgłaszają tego typu przestępstw organom ścigania.

Te bariery udało się przełamać dwóm młodym kobietom, które od kilku miesięcy były zmuszane przemocą i groźbami do uprawiania prostytucji i opłacania się dwóm mężczyznom. Ci wysuwali wobec kobiet coraz trudniejsze do spełnienia żądania finansowe, stosując groźby i przemoc stwarzali nieustanne poczucie zagrożenia.
 
Obydwaj mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni zatrzymaniem. Jeden z nich, 29-letni krakowianin, był już uprzednio karany za uszkodzenia ciała, 42-latek był notowany za podobne przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.
 
Obydwóm przedstawiono zarzuty czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji oraz zmuszania kobiet do nierządu przy użyciu gróźb i przemocy. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec obydwu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Powrót na górę strony
Polska Policja