Strzelał z okna do ludzi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z okna do ludzi

Data publikacji 18.12.2006

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 26-letniego Adama M. mieszkańca Czaplinka, który z okna mieszkania strzelał do przechodniów. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Trafił jedną osobę – księdza miejscowej parafii.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Policjanci z Komisariatu w Czaplinku otrzymali informację o mężczyźnie, który z okna mieszkania na I piętrze strzela z wiatrówki do ludzi wracających z kościoła. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania zastali w nim 10 osób w trakcie libacji alkoholowej.
 
Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że w momencie oddawania strzałów w oknie mieszkania stało kilku mężczyzn, którzy całą sytuację traktowali jako zabawę.
Funkcjonariusze zatrzymali Adama M., którego pokrzywdzony rozpoznał i wskazał jako sprawcę. Mężczyzna usiłował wyrwać się policjantom, jednak został obezwładniony i przewieziony do komendy w Drawsku Pomorskim. Badanie na alkomacie wykazało u Adama M. blisko 3 promile alkoholu.
 
Policjanci przeszukali mieszkanie, jednak nie znaleźli broni. Docierają do świadków zdarzenia i sprawdzają czy jest więcej pokrzywdzonych.
 
Mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 3.
Powrót na górę strony
Polska Policja