Rozbita grupa przestępcza - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza

Data publikacji 18.12.2006

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działająca na terenie Lublina i okolic. Grupie zarzuca się liczne rozboje, wymuszenia rozbójnicze, wyłudzenia kredytów, czerpanie korzyści z nierządu i kradzieże. Zatrzymano 35 osób. W trzydniowej akcji brało udział 200 policjantów i antyterrorystów. Zabezpieczono m.in. broń palną, auta, gotówkę i telefony komórkowe.

Od piątku do niedzieli ponad 200 policjantów brało udział w akcji związanej z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej. Poszczególni członkowie wpadali na terenie Stalowej Woli, Świdnika, Lublina i okolic. Łącznie zatrzymano 35 osób, a także klientów agencji towarzyskich, których po przesłuchaniu w charakterze świadków zwolniono.
 
W Lublinie policyjni antyterrości zatrzymali dwóch przywódców grupy 41-letniego Marcina L. i 32-letniego Sławomira S.. W czasie zatrzymywania obaj zachowywali się agresywnie. Z ustaleń policyjnych wynika, że właśnie ci dwaj mężczyźni po rozbiciu innych dwóch grup przestępczych "Bandziorka" i "Zwierza" przejmowali wpływy w przestępczym półświatku w Lublinie i okolicach. Będą odpowiadać za kierowanie grupą przestępczą.
 
Policjanci zajmujący się śledztwem ustalili, że grupa ma na "sumieniu" rozboje i wymuszenia rozbójnicze, kradzieże z włamaniem, wyłudzenia kredytów, poświadczania nieprawdy, oszustwa ubezpieczeniowe, czerpanie korzyści z nierządu i inne.
 
Podczas przeszukania lokali należących do grupy, policjanci zabezpieczyli 50 tys. zł, biżuterię, 12 komputerów, 50 telefonów komórkowych, 3 sztuki broni palnej oraz innych przedmiotów służących najprawdopodobniej do popełniania przestępstw jak kominiarki, pałki czy kije baseballowe. Zabezpieczono także trzy luksusowe samochody.
 
Dziś dwanaście osób zostanie doprowadzonych do prokuratury (dziesięciu mężczyzn i dwie kobiety). Są w wieku od 22 do 43 lat. Zdecydowanej większości z nich zostaną przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i dokonywanie innych przestępstw w różnych konfiguracjach.
 
Za najpoważniejsze zarzuty grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.
Powrót na górę strony
Polska Policja