Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobione perfumy o wartości 2 mln zł

Data publikacji 16.12.2009

Policjanci z Katowic i Sosnowca zlikwidowali hurtownię z podrobionymi perfumami i wodami toaletowymi znanych światowych marek. Zatrzymali właścicielkę nielegalnego interesu i dostawcę przemycanego towaru. W sumie zabezpieczyli ponad 11 tys. opakowań z „pachnącą kontrabandą” o wartości rynkowej przekraczającej 2 mln zł.

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Katowicach rozpracowywali środowisko osób zajmujących się wprowadzaniem na rynek hurtowych ilości podrobionych perfum renomowanych marek. Zebrane informacje pozwoliły na ostateczny cios. Tym bardziej dotkliwy, że okres zbliżających się świąt i związanego z tym zapotrzebowania na prezenty, to „złote żniwa” dla handlarzy wszelkiego rodzaju tanimi podróbkami.

Stróże prawa zaskoczyli 48-letnią właścicielkę „hurtowni” w momencie, gdy przyjmowała kolejną dostawę z "pachnącą kontrabandą". Zatrzymano także obecnego na miejscu 60-letniego mężczyznę. W pomieszczeniach biurowych zaadaptowanych na magazyn, policjanci odkryli kilka tysięcy butelek perfum, do złudzenia przypominających wyroby największych światowych producentów. Podobna ilość znajdowała się w przejętym samochodzie dostawczym, którym przyjechał 26-letni dostawca. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 11 tys. opakowań o wartości rynkowej przekraczającej 2 mln zł.

Kobieta stworzyła sieć odbiorców w całym kraju, którym dostarczała większe ilości kosmetyków. Dalej, za pośrednictwem kolejnych pośredników, perfumy trafiały do detalicznej sprzedaży. Teraz policjanci z Sosnowca ustalają, jaką ilość podrobionych kosmetyków mogła wprowadzić na rynek zatrzymana kobieta i ile na tym zarobiła w czasie swojej, jak podejrzewają, dwuletniej działalności. Przedstawiciele producentów szacują natomiast straty.

Za wprowadzanie na rynek towarów z podrobionymi znakami towarowymi i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu, zatrzymani mogą teraz spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

(źródło: KWP w Katowicach)

Film Zabezpieczono podrobione perfumy o wartości 2 mln zł

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono podrobione perfumy o wartości 2 mln zł (format flv - rozmiar 5.42 MB)

Powrót na górę strony