Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielomilionowe kredyty za łapówki

Data publikacji 16.12.2009

Policjanci z Wrocławia zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z podejrzeniem o przestępstwa korupcyjne przy udzielaniu wielomilionowych kredytów. Wcześniej zatrzymano już 6 osób, podejrzanych o udział w tym przestępczym procederze. Policjanci i prokuratorzy podejrzewają, że w całej tej sprawie w grę może wchodzić łącznie nawet milion złotych łapówek i udzielenie kredytów na około 100 mln zł.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa korupcyjne przy udzielaniu wielomilionowych kredytów. Zatrzymani to jeden z wrocławskich biznesmenów oraz pośrednik kredytowy.

Do zatrzymań doszło w związku ze śledztwem prowadzonym przez Wydział Dochodzeniowo - Śledczy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Jeden z mężczyzn podejrzewany jest o wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pozytywne rozpatrzenie przez pracownika jednej z instytucji finansowych, wniosku o przyznanie kilkumilionowego kredytu. Drugi z zatrzymanych podejrzewany jest o co najmniej kilkukrotne wręczenie lub obietnicę wręczenia łapówki również za pozytywne rozpatrzenie wniosków pożyczkowych.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze ustalili już okoliczności wręczenia korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż blisko 300 tys. zł oraz udzielenia w wymienionych okolicznościach kredytów na kwotę ponad 11 milionów. Śledczy podejrzewają jednak, że w całym tym procederze w grę może wchodzić łącznie nawet milion złotych łapówek i udzielenie kredytów w kwocie około 100 milionów złotych.

Wcześniej w tej sprawie zatrzymano już 6 osób, podejrzanych o udział w tym przestępczym procederze. Wśród nich był m.in. pracownik jednej z instytucji finansowych udzielającej przedmiotowe kredyty.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony