Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 16.12.2009

Policjanci z Lubaczowa i Ropczyc uratowali dziś w nocy dwie osoby, którym groziła śmierć z wychłodzenia. Pierwszego z nich wyziębionego znaleźli w leśnym rowie, drugiego śpiącego przy drodze. Policja apeluje - zainteresujmy się losem innych osób, nie przechodźmy koło nich obojętnie. Nasz telefon może uratować im życie.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze prowadzili poszukiwania na terenie gminy Narol. Rodzina 50-letniego mężczyzny powiadomiła lubaczowską policję o jego zaginięciu. Zaginiony od rana pracował w lesie z synem, po czym poszedł do sklepu po alkohol i już nie wrócił. Wyziębionego mężczyznę policjanci znaleźli po północy w leśnym rowie.

W nocy policjanci z Ropczyc interweniowali na ulicy Mickiewicza. Pijany mężczyzna chodził po jezdni utrudniając ruch, a chwilę potem zasnął na poboczu. Dzięki powiadomieniu Policji oraz szybkiej interwencji funkcjonariuszy, mężczyzna uniknął zamarznięcia.

Mamy zimę, w ostatnich dniach spadł śnieg i panują niskie temperatury. Te trudne warunki atmosferyczne często bywają przyczyną śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Najczęściej narażone są na nią osoby bezdomne, pod wpływem alkoholu, czy osoby samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby napalenie w piecu, aby ogrzać mieszkanie.

Policjanci patrolujący ulice miast zwracają szczególną uwagę na takie osoby, ale także My nie bądźmy obojętni. Powiadommy ośrodek pomocy społecznej czy Policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony