Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola targowiska, zabezpieczony nielegalny towar

Data publikacji 16.12.2009

Zabezpieczone kilkadziesiąt tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, nielegalny alkohol oraz podrabiana odzież to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz grupy mobilnej Izby Celnej z Piły jakie wczoraj zostały przeprowadzone na terenie targowiska miejskiego w Wyrzysku.

Funkcjonariusze już od pewnego czasu otrzymywali sygnały, że na terenie targowiska miejskiego w Wyrzysku działają osoby zajmujące się nielegalnym handlem. Z posiadanych informacji wynikało, że przestępczy proceder dotyczy sprzedaży między innymi papierosów i alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz podrabianej odzieży znanych producentów.

Wczoraj w godzinach porannych na teren targowiska wkroczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, dzielnicowi oraz funkcjonariusze grupy mobilnej Izby Celnej w Pile. Przez kilka godzin wspólnych działań udało się skontrolować większość osób handlujących w tym dniu na terenie targowiska miejskiego. W trakcie prowadzonych kontroli okazało się, że kilku sprzedawców posiadało w swojej ofercie nielegalny towar.

Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi 32.000 sztuk papierosów, 23,5 kilograma tytoniu oraz ponad 50 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponadto w trakcie kontroli ujawniono ponad 70 pirackich płyt DVD oraz 174 sztuki podrobionej odzieży znanych producentów. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 26 do 50 lat, mieszkańców powiatu pilskiego oraz nakielskiego. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara nawet 5 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony