Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany zaraz po rozboju

Data publikacji 16.12.2009

Policjanci z posterunku w Sośnie w niespełna godzinę po przestępstwie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Sprawca wszedł do sklepu, sterroryzował ekspedientki i skradł pieniądze oraz papierosy. Teraz grozi mu kara więzienna na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 20.00 w miejscowości Sośno w powiecie sępoleńskim. Tam do sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna. Przedmiotem przypominającym nóż sterroryzował dwie ekspedientki i zażądał wydania pieniędzy. Kasa fiskalna „stawiła opór”, więc sprawca zadowolił się leżącym na ladzie bilonem i 10 paczkami papierosów.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą na podstawie ustalonych na miejscu informacji wytypowali podejrzewanego o przestępstwo. W niespełna godzinę po przyjęciu zgłoszenia, 23-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości był w rękach mundurowych.

W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Wyjaśnienia złoży, gdy wytrzeźwieje. Kodeks karny w art. 280 § 2 za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony