Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W miłosnych listach groził śmiercią

Data publikacji 17.12.2009

Grodziscy policjanci zatrzymali autora kilkudziesięciu listów z opisami nieszczęśliwej miłości i śmierci. Korespondencję przekazała im przestraszona kobieta. Podobne listy z groźbami oraz 13 sztuk nielegalnej amunicji funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu 37-latka, który usłyszał już zarzuty. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Wszystko zaczęło się od informacji od mieszkanki Grodziska zaniepokojonej otrzymywaną korespondencją. Na jej adres w miejscu pracy, w ciągu czterech dni przyszło kilkadziesiąt listów z wyznaniami miłosnymi oraz wycinkami martwych kobiet i zapiskami, które sugerowały jej śmierć. Po otrzymaniu kolejnej takiej przesyłki przestraszona kobieta poprosiła o pomoc grodziskich policjantów.

Po rozmowie z pokrzywdzoną funkcjonariusze natychmiast wytypowali autora listów z groźbami. Jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli do miejsca zamieszkania 37-latka. Po przeszukaniu jego mieszkania, oprócz podobnej korespondencji, przygotowanej do wysłania na adres zgłaszającej kobiety, mundurowi znaleźli też 13 sztuk amunicji do broni palnej.

Przemysław O. trafił do policyjnej celi. Po usłyszeniu zarzutów kierowania gróźb karalnych wobec kobiety i posiadania amunicji, przyznał się do wysyłania listów i braku wymaganego zezwolenia na zabezpieczoną amunicję. Takie przestępstwa zagrożone są karą nawet do 8 lat więzienia. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na najbliższe 3 miesiące.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony