Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany w sprawie napadów

Data publikacji 17.12.2009

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Jest to kolejny podejrzany do sprawy napadów rabunkowych na placówkę poczty oraz banku w Siedlcach. Jak ustalili prowadzący śledztwo, zatrzymany w istotny sposób pomógł w popełnieniu przestępstw innym, aresztowanym już sprawcom. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

W styczniu 2009 roku nieznani sprawcy dokonali napadu rabunkowego na placówkę pocztową w Siedlcach. Następnie w lutym również w Siedlcach przy doszło do kolejnego napadu, tym razem na placówkę jednego z banków. Sprawcy po wejściu do placówki, używając przedmiotu przypominającego broń, terroryzowali obsługę, a następnie rabowali pieniądze.

Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach zakończyło się sukcesem – wykryto sprawców. Zatrzymano dwóch mieszkańców powiatów sokołowskiego i garwolińskiego. Są to mężczyźni w wieku 28 i 30 lat. Obaj zatrzymani obecnie przebywają w areszcie śledczym.

Prowadzący śledztwo przypuszczali jednak, że nie działali oni sami. Funkcjonariusze pracujący przy tej sprawie gromadzili dowody, które mogłyby naprowadzić na ich ewentualnych pomocników. Analizując zgromadzone w sprawie dowody oraz wiążąc ze sobą wiele poszlak, śledczy wpadli na trop 38-letniego mieszkańca Siedlec, który mógł mieć związek z obydwoma sprawami. Okazało się, że był to właściwy trop. Przedwczoraj został on zatrzymany.

Jak ustalono, mężczyzna ten znał jednego ze sprawców oraz przechowywał broń, której użyto w czasie przestępstw. Po wczorajszym przesłuchaniu, w czasie którego usłyszał zarzut pomocnictwa w napadach oraz nielegalnego posiadania broni, Prokuratura Okręgowa w Siedlcach zastosowała wobec niego dozór policyjny. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony