Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice zatrzymani

Data publikacji 18.12.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy podczas meczu Korona Kielce – Wisła Kraków, zakłócili przebieg spotkania rzucając odpalone petardy. Młodzi ludzie czynnie uczestniczyli również w zamieszkach na stadionie. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych może im teraz grozić grzywna a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października na kieleckim stadionie podczas meczu o podwyższonym ryzyku, między Koroną Kielce a Wisłą Kraków doszło do zamieszek. Na trybunach padały wyzwiska, a pseudokibice użyli rac i innych niebezpiecznych przedmiotów. Kieleccy policjanci zatrzymali wówczas czterech młodych pseudokibiców w wieku od 16 do 35 lat. Nastolatek odpowiedział za swoje czyny przed sądem dla nieletnich. Trójka dorosłych została ukarana grzywną i zakazem stadionowym. Skrupulatna analiza zabezpieczonych filmów i zdjęć doprowadziła do ustalenia i zatrzymania pod koniec listopada 2009 roku 18-letniego mieszkańca Kielc, który podczas meczu podpalił szaliki z barwami drużyny przyjezdnej. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Wczoraj kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku 20 i 21 lat. 20 –latkowi zarzuca się wniesienie na stadion petard, (które rozdawał kibicom), zaś 21-latkowi czynny udział w zamieszkach na stadionie i rzucanie odpalonych petard w kierunku interweniujących policjantów.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony