Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł diler narkotykowy

Data publikacji 18.12.2009

Policjanci z komisariatu Poznań Grunwald zatrzymali dilera narkotykowego Krystiana S. ps. "Krystek". Zabezpieczyli ponad 300 g narkotyków oraz sprzęt do przygotowywania porcji dilerskich. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu na poznańskim Grunwaldzie od pewnego czasu mieli informacje, że ktoś systematycznie sprzedaje na terenie dzielnicy spore ilości narkotyków. Kryminalni rozpoczęli rozpracowanie i wpadli na trop mężczyzny wcześniej już karanego za handel. Przez pewien czas go obserwowali i zatrzymali w czasie, kiedy kolejny raz spotkał się z kupcami.

Podczas przeszukania mieszkania Krystiana S. policjanci wykorzystali specjalnie szkolonego psa do wyszukiwania narkotyków. Mężczyzna miał w mieszkaniu ukrytą w różnych miejscach amfetaminę i marihuanę. Były tam też wagi do odmierzania narkotykowych porcji , młynek do mielenia suszu konopi indyjskich, woreczki foliowe do porcjowania narkotyków. Część narkotyków była ukryta w odtwarzaczu wideo.

Podczas zatrzymania dilera w ręce policjantów wpadli również dwaj mężczyźni, którzy przyszli do niego i kupili po kilka porcji narkotyków.

Podejrzanemu za handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd będzie brał także pod uwagę to, że mężczyzna był wcześniej skazany za sprawę narkotykową na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat.

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

Powrót na górę strony