Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzani o wczorajszy napad

Data publikacji 18.12.2009

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wczorajszy napad rabunkowy. Jeden z zatrzymanych jest podejrzewany o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, drugi o współudział w przestępstwie. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu nieznany sprawca wszedł do jednego ze sklepów w Poniecu, wyciągnął pistolet, przeładował go i zażądał wydania pieniędzy. Nie zdążył niczego ukraść, bo został spłoszony. Bandytów zatrzymano po kilku godzinach. Mężczyźni zostaną przesłuchani przez miejscowego prokuratora.

Z treści zgłoszenia wynikało, że napastnik wszedł do sklepu, gdy nie było w nim klientów, tylko sama ekspedientka. Wykorzystał moment gdy w sklepie była sama ekspedientka. Wyjął z pod kurtki przedmiot przypominający z wyglądu pistolet, przeładował go i zażądał pieniędzy. W rabunku przeszkodził przypadkowy klient, który wszedł do sklepu i spłoszył napastnika.

Na miejsce napadu wysłani zostali dzielnicowi, kryminalni, a nawet policjanci drogówki. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania przestępcy. Wykonane w tej sprawie czynności już po kilku godzinach przyniosły pożądany efekt.

Został zatrzymany podejrzewany w tej sprawie, 24-letni Dawid B., mieszkaniec Leszna i jego pomocnik, Mateusz A., który dostarczył sprawcy broń i odzież w której dokonano napadu. W przeciągu kilku najbliższych godzin usłyszą oni zarzuty i zostaną przesłuchani przez prokuratora. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony