Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione krawaty nie trafią pod choinkę

Data publikacji 20.12.2009

Stołeczni policjanci według wstepnych ustaleń zabezpieczyli aż 17 tysięcy podrobionych krawatów. Wartość zarekwirowanego towaru wstępnie oszacowano na około 2 miliony złotych. Działania przeprowadzono w ekskluzywnych sklepach mieszczących się w centrach handlowych w Warszawie, Częstochowie i w Szczecinie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KSP weszli w posiadanie informacji świadczącej o tym, że na terenie wielkich centrów handlowych mogą być sprzedawane nielegalnie towary. Ustalili, że na terenie Polski działa siedem ekskluzywnych sklepów oferujących w sprzedaży konfekcję męską oraz odzież oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze nawiązali współpracę z przedstawicielami firmy „Pietro Baldini” należącej do hiszpańskiej spółki. Następnie wytypowano sklepy na terenie Warszawy, Częstochowy i Szczecina. Stołeczni policjanci z PG przy wsparciu innych warszawskich komend rejonowych jednocześnie weszli do wszystkich wcześniej wytypowanych obiektów. Kontrolę przeprowadzono przy współpracy z przedstawicielami hiszpańskiej firmy.

W Warszawie skontrolowano pięć sklepów, dwa pozostałe w Częstochowie i Szczecinie. Sklepy znajdowały się w największych centrach handlowych. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli aż 17 tysięcy podrobionych krawatów męskich, które oprócz podrobionego znaku towarowego miały zafałszowany skład, tj. zamiast jedwabiu były wykonane w całości z poliestru.

Policjanci przesłuchali obsługę sklepów i zabezpieczyli nielegalny towar. Dokładna ilość i wartość zabezpieczonych towarów zostanie teraz poddana szczegółowej ekspertyzie, po której wiadoma będzie ostateczna suma strat na rzecz hiszpańskiej spółki. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

(źródło KSP)

Powrót na górę strony