Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jest zwycięzca projektu „KSiP przyjazny dla użytkownika”

Data publikacji 21.12.2009

Dziś w sali generalskiej Komendy Głównej Policji ogłoszono zwycięzców konkursu „KSiP przyjazny dla użytkownika”. Pierwsze miejsce zajęli mł. insp. Wojciech Zamorski i Krzysztof Antczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, jego zastępca insp. Andrzej Trela, kierownictwo Biura Łączności i Informatyki KGP oraz zaproszeni goście.

W konkursie mogli brać udział policjanci, pracownicy Policji i emeryci. Jego celem było pozyskanie pomysłów, które pomogą zoptymalizować koszty i funkcjonalność Krajowego Systemu Informacji Policji. Wśród ośmiu projektów zdaniem komisji konkursowej najlepsze okazały się cztery. Ich autorzy zaprezentowali rozwiązania oparte na najnowszych dostępnych narzędziach informatycznych, zakładające elastyczności systemu i charakter modułowy. – Komisja spotykała się parokrotnie. Choć wyłoniliśmy cztery najlepsze projekty, to wszystkie były wartościowe – zauważyła Zastępca Dyrektora Biura Łączności i Informatyki nadkom. Małgorzata Pawłowicz.

Zwyciężyli mł. insp. Wojciech Zamorski i Krzysztof Antczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Drugie miejsce zajeli ex aequo: Andrzej Tobiasz, były pracownik Biura Kadr i Szkolenia KGP, podinsp. Arkadiusz Popiół i mł. asp. Paweł Staniszewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a także kom. Jacek Dynysiuk z Biura Łączności i Informatyki KGP. Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk pogratulował zwycięzcom i podkreślił, że było dla niego ważne, że startowali w konkursie. – Tu nie ma przegranych, a konkurs jest świadectwem, jak duży potencjał tkwi w naszej formacji – powiedział. Zauważył też, że zawsze warto zastanawiać się, czy projekty, które otrzymuje Policja spełniają oczekiwania. Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Trela dodał, że zaimponowała mu odwaga i pomysłowość uczestników konkursu. Podkreślił, że chciał zobaczyć, jak problem KSIP-u widzą praktycy, ludzie, którzy z tego systemu korzystają. – Konkurencja jest elementem rozwoju – dodał.

Kierownictwo Biura Łączności i Informatyki KGP zapewnia, że zwycięskie pomysły zostaną wzięte pod uwagę podczas projektowania zamówienia na docelową architekturę centralnego systemu danych.
 

Powrót na górę strony