Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas kontroli drogowej wpadli z amfetaminą i spirytusem

Data publikacji 22.12.2009

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali mężczyzn przewożących ponad 5 kg narkotyków. Wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej. Dalsze działania CBŚ w tej sprawie doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Za czyny zarzucane zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia, która może ulec podwyższeniu do 15 lat z uwagi na działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. Podczas kontroli mundurowi znaleźli w samochodzie kilkadziesiąt plastikowych butelek ze spirytusem bez polskich znaków akcyzy. W foliowej reklamówce przewożonej w samochodzie funkcjonariusze znaleźli również biały proszek.Po wstępnym sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że jest to amfetamina o wadze ponad 5 kilogramów. Narkotyki trafiły na specjalistyczne badania do policyjnego laboratorium, które potwierdziły wstępne ustalenia.

W czasie gdy policjanci wykonywali swoje obowiązki pasażer pojazdu zaproponował im 100 tys. złotych łapówki w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W sprawę włączyli się policjanci Centralnego Biura Śledczego, bo jak się okazało jedna z osób zatrzymanych w Aleksandrowie Kujawskim była już wcześniej podejrzewana o udział w handlu narkotykami i związki z członkami zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Włocławka. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali kolejne cztery osoby, które w strukturach tej grupy pełniły określone role : dostawcy amfetaminy, odbiorców i kurierów. W trakcie przeszukań w miejscach ich zamieszkania policjanci zabezpieczyli dodatkowo kilkaset gram amfetaminy i marihuany.

W Prokuraturze Okręgowej we Włocławku, która wszczęła w tej sprawie śledztwo, zatrzymanym przedstawiono wczoraj zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem narkotykami na dużą skalę. Niektórzy usłyszeli również zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Jednemu z podejrzanych przedstawiono ponadto zarzut obietnicy wręczenia łapówki policjantowi w kwocie 100 tys.złotych.

Za czyny zarzucane zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia, która może ulec podwyższeniu do 15 lat z uwagi na działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Większość podejrzanych była w przeszłości karana za przestępstwa narkotykowe. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora, sąd aresztował czterech zatrzymanych na trzy miesiące. Wobec jednego z zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony