Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 20 zarzutów

Data publikacji 22.12.2009

Kryminalni z komendy wojewódzkiej na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili kolejnego już sprawcę brutalnego napadu na jubilera w bydgoskim Fordonie. Okazało się, że odbywający już karę więzienia 41-latek ma na swoim koncie i to przestępstwo. Rozbójnik kierujący zorganizowaną grupą usłyszał wczoraj w sumie 20 zarzutów.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy jakiś czas temu przejęli z podległych jednostek sprawy, które jak wynikało ze zgromadzonych materiałów, mogły mieć ze sobą związek. Metody działania sprawców były bardzo podobne. Zamaskowani bandyci wchodzili do wybranych obiektów i grożąc niebezpiecznym narzędziem lub nawet posługując się nim, kradli pieniądze, biżuterię i inne kosztowne przedmioty. W taki sposób m.in. w 2005r. napadnięto na jubilera w bydgoskim Fordonie. Wówczas pięciu nieznanych sprawców weszło do zakładu i brutalnie pobiło właściciela oraz pracownika. Rozbójnicy skradli biżuterię wartą ponad 180 tys. złotych.

Do pierwszych zatrzymań osób podejrzewanych o napady doszło pod koniec ubiegłego roku. Ze zgromadzonego przez kryminalnych materiału dowodowego wynika, że w sprawę zamieszanych jest 10 mężczyzn. Rozpracowana przez wojewódzkich kryminalnych zorganizowana grupa przestępcza ma na swoim koncie liczne rozboje, kradzieże z włamaniem i oszustwa.

Wczoraj jeden z nich, 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy odbywający karę więzienia już za inne przestępstwa, został dowieziony do Prokuratury w Bydgoszczy. Tam uznawany za przywódcę grupy bandyta usłyszał w sumie 20 zarzutów.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

 

Powrót na górę strony