Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawcę napadu na placówkę bankową

Data publikacji 23.12.2009

Pilscy oraz koszalińscy kryminalni zatrzymali dzisiaj w godzinach porannych 26 - letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o napad na punkt bankowo-kasowy przy ul. Wyspiańskiego w Pile. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w miniony piątek około 15:00. Do punktu bankowo-kasowego przy ulicy Wyspiańskiego wszedł nieznany sprawca. W pewnym momencie wyciągnął on z torby butelkę, w której znajdowała się benzyna, a następnie polał nią jednego z pracowników. Bandzior oświadczył, że jeżeli nie zostaną mu wydane pieniądze, to podpali mężczyznę. Przerażony personel wydał mu pieniądze, które sprawca spakował do torby i pospiesznie oddalił się w nieustalonym kierunku.

Natychmiast po uzyskaniu informacji o napadzie, pilscy kryminalni przystąpili do zbierania informacji oraz typowania osób, które mogły dokonać przestępstwa. Zabezpieczony zapis z monitoringu bankowego, przesłuchanie kilkunastu świadków, a w szczególności informacje przekazane przez obywateli, pozwoliły na wytypowanie konkretnej osoby.
Dzisiaj w godzinach porannych pilscy oraz koszalińscy kryminalni, zatrzymali 26-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna ukrywał się w wynajętym mieszkaniu na osiedlu domków jednorodzinnych w Koszalinie. Był on tak zaskoczony wizytą policjantów, że podczas zatrzymania nie stawiał żadnego oporu.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do napadu. Funkcjonariuszom udało się również zabezpieczyć część skradzionych pieniędzy. 26-latek nie był wcześniej notowany, teraz może mu grozić nawet do 12 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony