Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 28.12.2009

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-letni mieszkaniec gminy Krośnice, podejrzany o zabójstwo. Mężczyzna został zatrzymany przez milickich policjantów już kilka godzin po przestępstwie. Za zabójstwo grozi mu teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Późnym wieczorem miliccy policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Krośnice sprawdzić informację dotyczącą prawdopodobnego zaginięcia jednego z mieszkańców tej miejscowości. Mężczyzna był widywany codziennie m.in. w miejscowym sklepie, jednak tego dnia nikt nigdzie go nie widział.

Policjanci postanowili więc sprawdzić mieszkanie mężczyzny. Drzwi do mieszkania nie były zamknięte, a na nawoływanie nikt nie odpowiadał. Po wejściu do środka policjanci znaleźli leżące na podłodze w kuchni zwłoki 45-letniego mężczyzny. W mieszkaniu panował ogólny bałagan – porozrzucana była odzież oraz przedmioty użytku codziennego. Policjanci zabezpieczyli mieszkanie do czasu przybycia prokuratora wraz z grupą policyjnych detektywów i techników kryminalistyki.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że prawdopodobną przyczyną zgonu mogła być rana kłuta zadana w klatkę piersiową. Ponieważ zachodziło uzasadnione podejrzenie przestępczego działania osób trzecich, decyzją prokuratora zwłoki zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, aby ustalić dokładną przyczynę zgonu. Już w trakcie prowadzenia szczegółowych oględzin mieszkania denata, druga grupa milickich policjantów rozpoczęła pracę nad ustaleniem i zatrzymaniem osób mających jakikolwiek związek z tym zdarzeniem.

Na podstawie uzyskanych informacji i analizy zebranego materiału dowodowego już po kilku godzinach od znalezienia zwłok, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli być „zamieszani” w to przestępstwo. Wśród nich był też 22–letni mieszkaniec tej samej miejscowości, w której mieszkał denat. Przeprowadzone czynności procesowe dowiodły, że 45-letni mężczyzna zmarł na skutek zadanego mu ciosu nożem. Jak ustalono, śmiertelny cios został zadany przez zatrzymanego 22-letniego mężczyznę. Tego dnia obaj mężczyźni wspólnie pili alkohol i prawdopodobnie wtedy mogło dojść między mini do sprzeczki lub nieporozumienia. 22–latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa.

Obecnie trwa intensywne śledztwo w tej sprawie, które ma dokładnie wyjaśnić przyczyny, okoliczności i przebieg zabójstwa. Śledczy będą także ustalać m.in. motyw i pobudki działania podejrzanego.

Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Aresztowanemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony