Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację marihuany

Data publikacji 29.12.2009

Kolejnych kilka kilogramów narkotyku nie trafi na rynek. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową krakowskiej komendy miejskiej zlikwidowali plantację marihuany i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o uprawę konopi.

Zabezpieczono kilogram zebranego suszu – przygotowanego już do przetworzenia i rozporcjowania oraz około 30 dojrzałych krzewów (gotowych do ścięcia i wysuszenia). Z krzewów tych można by przygotować około 5 kg suszu narkotyku.

Uprawa prowadzona była na strychu domu, w którym zamieszkiwał jeden z zatrzymanych mężczyzn. Doniczki z roślinami ułożone zostały na podłodze – zadbano o warunki naświetlenia, wentylacji i wilgotności. Obydwaj mężczyźni zajmujący się uprawą to 20-letni mieszkańcy podkrakowskiej miejscowości. Byli już znani Policji – jeden z nich był uprzednio karany m.in. za przestępstwa przeciw życiu oraz przeciw mieniu, ale także za posiadanie narkotyków.

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej w województwie małopolskim, w ramach współpracy ze strażą graniczną i policją czeską, monitorują ruch związany ze zmianami ustawowymi dotyczącymi posiadania narkotyków w Czechach. Wspólne patrole, wymiana informacji, kontrole pod kątem ujawnienia osób posiadających narkotyki, to tylko niektóre działania jakie będą podejmowane w tym celu od nowego roku.

(źródło: KWP w Krakowie)
 

Powrót na górę strony