Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia przeciwpożarowe w komendzie

Data publikacji 29.12.2009

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie doszło do groźnego zadymienia na trzecim piętrze budynku. Ogłoszono alarm przeciwpożarowy oraz ewakuowano pracowników. Były to tylko ćwiczenia służb ratowniczych. Wszystko po to, żeby w przypadku prawdziwego pożaru funkcjonariusze i pracownicy byli właściwie przygotowani.

Dzisiaj o godzinie 8.30 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie ogłoszono alarm przeciwpożarowy. W jednym z pomieszczeń na trzecim piętrze wybuchł pożar. Z budynku ewakuowano wszystkich pracowników. Na miejsce przyjechali strażacy, dwa wozy bojowe, w tym wóz z drabiną. Przystąpiono do akcji gaśniczo – ratowniczej. Okazało się, że w jednym z pokoi na ostatnim piętrze trzeba ewakuować jedną osobę. Ogień odciął jej drogę ucieczki. Potrzebna była drabina. Strażacy szybko opanowali sytuację. Nikomu nic się nie stało.

Były to tylko ćwiczenia służb ratowniczych, których głównych celem było sprawdzenie systemu powiadamiania o konieczności ewakuacji policjantów i pracowników policji, reakcji na alarm pożarowy i doskonalenie procedur ewakuacji.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony