Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójstwo wykryte po latach

Data publikacji 29.12.2009

Dzięki dużej pracy i zaangażowaniu policjantów z Zespołu ds. Przestępstw Niewykrytych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, ustalono osoby podejrzewane o udział w zabójstwie sprzed 18 lat w Cedzynie k. Kielc.

W 2008 roku został powołany przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach Zespół ds. Przestępstw Niewykrytych. Jedną z pierwszych spraw było podjęcie umorzonego wcześniej śledztwa dotyczące zabójstwa trzech obywateli Ukrainy. Do zbrodni tej doszło we wrześniu 1991 roku, w podkieleckiej Cedzynie, gdzie odnaleziono zwłoki trzech osób, dwóch mężczyzn i kobiety. Żmudna i wytężona praca funkcjonariuszy, oparta na powtórnej analizie zebranych materiałów dowodowych doprowadziła do ustalenia i wytypowania dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego zabójstwa oraz trzeciego, którego związek z tym zdarzeniem jest ustalany. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kieleckiego, mają 45 i 49 lat.


Dwóch z nich zostało już wcześniej tymczasowo aresztowanych za popełnienie innych przestępstw kryminalnych, natomiast trzeci podejrzany został zatrzymany wczoraj m.in. przez funkcjonariuszy grupy antyterrorystycznej.

Dzisiaj wszyscy trzej mężczyźni będą przesłuchani w prokuraturze. Jeżeli potwierdzi się, że brali oni bezpośredni udział w tej zbrodni, grożą im kary nawet dożywotniego więzienia.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony