Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poświadczył nieprawdę w dokumentacji szkolenia

Data publikacji 30.12.2009

Kara nawet do 5 lat więzienia może grozić instruktorowi nauki jazdy zatrzymanemu w Legnicy. Mężczyzna podejrzewany jest o poświadczenie nieprawdy w dokumencie o ukończeniu szkolenia przez jednego z kursantów. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. czy podobnych przypadków nie było więcej.

Wczoraj około godz. 20:00 w Legnicy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód nauki jazdy. Kontrola związana była z brakiem wymaganych oznaczeń na samochodzie. W trakcie sprawdzenia wymaganej dokumentacji instruktora nauki jazdy okazało się, że aktualnie prowadzone szkolenie kursanta nie było nigdzie odnotowane.

Ponadto instruktor kilkanaście dni wcześniej wystawił kursantowi zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia, poświadczając tym samym nieprawdę. Dzięki wystawionemu zaświadczeniu kursant, będący w rzeczywistości jeszcze w trakcie szkolenia zapisał się na egzamin praktyczny z nauki jazdy, który miał odbyć się jutro.

Policjanci zabezpieczyli dokumentację szkolenia. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy podobnych przypadków nie było więcej. Za poświadczenie nieprawdy w dokumentach grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony