Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnych napadów zatrzymani

Data publikacji 30.12.2009

Kołobrzescy policjanci zatrzymali sprawców dwóch brutalnych napadów. Napastnicy po skrępowaniu swoich ofiar, strasząc nożem, grozili im pozbawienia życia. Wśród zatrzymanych są dwie młode kobiety. Dzisiaj sąd zadecyduje czy zatrzymani trafią do aresztu.

21 grudnia policjanci z kołobrzeskiej komendy zostali powiadomieni o pierwszym z dwóch napadów popełnionych przez zatrzymanych. Z zawiadomienia pokrzywdzonej wynikało, że wynajęła kwaterę dla dwóch mężczyzn i towarzyszących im kobiet. Z rozmowy z gośćmi wynikało, że przyjechali oni z Poznania aby spędzić Święta Bożego Narodzenia w Ustroniu Morskim.

Zgłaszająca wylegitymowała mężczyzn i pobrała opłatę za kwaterę. Kilka godzin później cała czwórka wynajmujących zapukała do mieszkania kobiety. Chcieli się pożegnać, ponieważ zdecydowali się wrócić do Poznania. Gdy kobieta otworzyła drzwi, została przewrócona a następnie skrępowano jej ręce i nogi. Napastnicy grozili jej użyciem noża oraz kilkakrotnie uderzali drewnianym młotkiem po ciele żądając wydania kosztowności i pieniędzy. Sprawcy zabrali komputer, telefon komórkowy i pieniądze, po czym odjechali taksówką.

Po przyjęciu zgłoszenia policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania. Szybko ustalili miejsce pobytu napastników. Cała czwórka została zatrzymana.

Jak się później okazało, zatrzymani w tym samym dniu dopuścili się jeszcze jednego rozboju na terenie Kołobrzegu. Siłą wepchnęli do wnętrza kiosku sprzedawczynię, po czy przystawiając nóż do szyi oraz grożąc pozbawieniem życia, zażądali wydania pieniędzy oraz telefonu komórkowego.

Czwórka zatrzymanych usłyszała już zarzuty. Dzisiaj na wniosek Prokuratury i policji sędzia rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony