Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 31.12.2009

Policjanci z Giżycka wspierani przez policyjnych antyterrorystów zatrzymali 39-letniego mieszkańca Mrągowa. Krzysztof K. był poszukiwany do odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności. Lista zarzutów, za które odpowie skazany jest bardzo długa – udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnej, oszustwa, przestępstwa narkotykowe, wymuszenie rozbójnicze, czerpania korzyści z prostytucji. Poszukiwany nie chciał otworzyć drzwi. Istniało ryzyko, że mężczyzna może mieć broń, dlatego antyterroryści musieli wejść do mieszkania oknem.

Policjanci z Giżycka otrzymali nakaz zatrzymania Krzysztofa K. 39-latek usłyszał wyrok 8 lat pozbawienia wolności za szereg przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu, wolności, w tym seksualnej. Mężczyzna działał w recydywie. Jednak 39-latek nie stawił się do zakładu karnego.

Policjanci ustalili, że Krzysztof K. ukrywa się w mieszkaniu w Mrągowie. Wczoraj doszło do realizacji. 39-latek nie chciał otworzyć drzwi. Patrzył przez okno trzymając w ręku przedmiot przypominający broń. Ze względu na zbyt duże zagrożenie ze strony przestępcy, policyjni antyterroryści weszli do mieszkania przez okno. Krzysztof K. został obezwładniony. 39-latek został przewieziony do giżyckiej Komedy Policji, skąd trafi prosto do więzienia.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony